Menu Close
strona dla firmy budowlanej

Jak powinna wyglądać strona internetowa dla firmy budowlanej?

Każdy dom musi mieć solidne fundamenty. Tak samo firma budowlana powinna posiadać profesjonalną stronę internetową, na której będzie prezentowała swoją ofertę, portfolio i wszelkie informacje na temat swojej działalności. Jak dokładnie powinna wyglądać strona internetowa dla firmy budowlanej?

Strona internetowa tworzona z myślą o firmie budowlanej powinna uwzględniać wszystkie potrzeby jej użytkownika, jak i odbiorców, którzy będą ją przeglądali. Najlepiej, jeżeli będzie odzwierciedlała trzy podstawowe cechy, jakimi są:

 • solidność,
 • profesjonalizm,
 • stabilność.

Internauci są coraz bardziej wymagający i świadomi tego, jakie możliwości mają do dyspozycji twórcy stron internetowych. Nie zadowalają się byle czym. Wymagają od każdej strony internetowej nowoczesności i funkcjonalności. Dlatego przed właścicielami stron internetowych stoi bardzo duże wyzwanie. Muszą skorzystać z usług profesjonalistów, aby strona internetowa dla firmy budowlanej powstała w sposób spójny, profesjonalny i dopasowany do potrzeb odbiorców.

 

Wizualne kwestie związane ze stroną internetową dla firmy budowlanej

Większość osób to wzrokowcy, dlatego każda strona internetowa, także tworzona z myślą o firmie budowlanej, musi być estetyczna pod względem wizualnym. Powinna wywoływać pozytywne skojarzenia oraz być czytelna. Istotny jest właściwy dobór zdjęć na głównej stronie. Fotografie powinny odzwierciedlać prace wykonywane przez danego fachowca. Dobrym pomysłem jest pokaz slajdów utworzonych ze zdjęć prezentujących inwestycje budowlane, jakie wykonała dana firma. Na tle zdjęć mogą pojawiać się chwytliwe hasła prezentujące najważniejsze cechy danego przedsiębiorcy, na przykład „Dotrzymujemy terminów”, czy „Wiemy, jak ważne są solidne fundamenty”.

Należy zadbać o to, aby na stronie internetowej zostało umieszczone właściwie tło oraz aby znajdujące na nim litery były bardzo dobrze widoczne. Internauta nie może wytężać wzroku, aby przeczytać znajdujące się tam informacje. Mijałoby się to z celem.

Przejrzysty interfejs

Pamiętaj, aby strona internetowa dla firmy budowlanej nie była przepełniona niepotrzebnymi zakładkami i treściami nic nie wnoszącymi do wiedzy użytkownika. W widocznym miejscu na stronie internetowej powinny zostać umieszczone podstawowe zakładki przenoszące użytkownika do konkretnej podstrony. Najlepiej, aby było ich około 5-6. Można tutaj wymienić takie zakładki, jak:

 • Strona główna/start
 • O firmie/O nas
 • Nasza oferta
 • Referencje
 • Realizacje/Galeria zdjęć
 • Kontakt

Dzięki temu, że poruszanie się po stronie będzie intuicyjne, internauta nie zniechęci się do poszukiwania treści. Chętnie się z nimi zapozna. W końcu zadaniem każdej firmowej strony internetowej jest zachęcenie użytkownika do zapoznania się z jej ofertą. Pamiętaj, aby na stronie umieścić jedynie wartościowy content, który będzie zachęcał do zapoznawania się z kolejnymi treściami tam publikowanymi.

Informacje o firmie

Na swojej stronie firma powinna zaprezentować się klientowi. Powinna przedstawić historię swojego powstania, misję i wartości, jakie wyznaje. Dobrze, gdy w zakładce „O nas” pojawią się informacje o tym, w jaki sposób firma działa, z jakimi klientami chętnie współpracuje, a także co znajduje się w jej zakresie usług. Najlepiej, gdyby najważniejsze informacje zostały wypunktowane. Dzięki temu dużo łatwiej będzie je przeczytać i szybciej trafią do świadomości internauty.

Jeżeli firma posiada na swoim koncie szkolenia, certyfikaty i inne dokumenty potwierdzające profesjonalizm i posiadaną wiedzę, warto się nimi pochwalić. Można zamieścić na stronie skany uzyskanych certyfikatów. Będzie to potwierdzenie, że firma nie tylko ładnie o sobie opowiada, ale jej wiedza jest podparta konkretnym doświadczeniem i wiedzą. Takimi rzeczami po prostu warto się chwalić.

Podaj powody, dlaczego warto wybrać Twoją firmę

Częstym zabiegiem stosowanym na stronach budowlanych jest wymienianie na stronie głównej atutów i powodów, dlaczego dana firma budowlana jest najlepszym wyborem. Warto wymienić przynajmniej kilka cech, które sprawiają, że firma może stać się podstawowym wyborem danego klienta. Najczęściej wymienia się tutaj:

 • doświadczenie – warto tu podać, ile działasz na rynku i jak dużo inwestycji masz na swoim koncie,
 • elastyczność – wskazanie, że jesteś w stanie dopasować się do potrzeb i oczekiwań klienta,
 • innowacyjność – pokażesz, że jesteś otwarty na stosowanie nowych technologii w budownictwie,
 • terminowość – jest to ważna cecha dla każdego klienta, który podejmuje współpracę z firmą budowlaną,
 • dokładność – element ten może zachęcić klienta do współpracy z Twoją firmą. Każdy chce mieć zrobiony remont w sposób precyzyjny i bardzo staranny.

 

Liczby

Nic tak nie przemawia do wyobraźni klienta, jak konkretne liczby. Dlatego strona internetowa dla firmy budowlanej bardzo często prezentuje swoją działalność w liczbach. Pojawia się na przykład na specjalnie wyróżnionym tle, ile lat w branży firma budowlana działa, jak dużo m3 betonu użyła do produkcji domów, ile inwestycji ma na swoim koncie, a także, ilu pracowników znajduje się w jej szeregach. Im bardziej specyficzne będą te wyliczenia, tym bardziej zainteresują klienta. Oczywiście, warto tutaj podać także podstawowe dane, ale te oryginalne będą ciekawym dodatkiem do całości.

Prezentacja producentów, z którymi firma budowlana współpracuje

Bardzo często na stronie głównej firm budowlanych, w dolnej jej części, pojawia się automatycznie przesuwany pasek prezentujący producentów, z którymi podejmuje ona współpracę podczas budowy domów i tworzenia różnych inwestycji. Są to zwykle producenci wszelkiego typu materiałów budowlanych, produktów do wykańczania domu, a także innych elementów, jakie są przydatne podczas budowy i remontu. Dla wielu klientów bardzo duże znaczenie ma to, na jakich produktach firma budowlana pracuje. Jeżeli będą to materiały od renomowanych producentów, na pewno będzie to element zachęcający do podjęcia z nią współpracy.

Prezentacja realizacji

Należy w bardzo profesjonalny sposób przygotować galerię prezentującą realizacje inwestycji, jakie firma budowlana ma na swoim koncie. Tak, jak zostało już to powiedziane wcześniej, strona internetowa dla firmy budowlanej powinna mieć specjalną zakładkę, w której będą umieszczone zdjęcia inwestycji. Najlepiej, gdyby obok zdjęć pojawiły się podstawowe informacje na temat inwestycji. Warto podać:

 • lokalizację,
 • metraż budynku,
 • podstawowe materiały budowlane użyte do budowy.

Pamiętaj, aby zapytać wcześniej o zgodę właściciela domu czy budynku na umieszczenie zdjęć jego własności na Twojej stronie internetowej.

Jeżeli nie chcesz opisywać inwestycji, wystarczy, że zamieścisz same jej zdjęcia. Najlepiej, gdyby było ich kilka do każdej inwestycji. Dzięki temu można będzie w dokładny sposób pokazać to, jak ona wygląda.

Pochwal się referencjami

Każdy budowlaniec współpracujący zarówno z klientami indywidualnymi, jak i innymi firmami powinien zbierać od nich referencje. Nic tak nie przekonuje klientów do podjęcia współpracy, jak dobre opinie. A strona internetowa dla firmy budowlanej jest idealnym miejscem do tego, aby się nimi pochwalić. Najlepiej, gdyby referencje zostały przygotowane na kartce A4 i zawierały pieczątkę lub podpis osoby, która je wystawia. Dzięki temu będą one wiarygodne.

Zadbaj, aby Twoja strona internetowa była responsywna

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób przegląda strony internetowe na urządzeniach mobilnych, czyli tabletach i smartfonach. Zadbaj, aby strona internetowa dla firmy budowlanej została zbudowana w sposób w pełni dostosowany do nowych technologii, czyli aby można było ją bez żadnych problemów otworzyć na urządzeniu mobilnym.

 

Twoja strona nie spełnia części wymagań?

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej strony internetowej, to chętnie doradzimy Ci w kwestii jej przebudowy. Kliknij tutaj i porozmawiajmy o Twoim wizerunku w sieci.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij treść

Skopiuj link

Skopiuj

Wpisz swój numer telefonu.
Oddzwonimy między 10:00 a 16:00.

We are calling you to phone

0:00

Dziękujemy.
Oddzwonimy w godzinach 10:00-16:00.

Kontakt

Kontakt

Close